Dekoracje grobów na Wszystkich Świętych

Dekoracje grobów na Wszystkich Świętych

Zrzut ekranu http://www.wszystkichswietych.eu/

Dzień Wszystkich Świętych i następujące po nich Zaduszki, są, zgodnie z polską i katolicką tradycją, dniami szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Zanim jednak udamy się z procesją na cmentarz, konieczne jest odpowiednie zadbanie o grób bliskiej nam osoby.

Mycie i polerowanie to podstawa, jednak święto wymaga odpowiedniej dekoracji. Z racji pory roku, wybiera się raczej kompozycje z kwiatów sztucznych, ewentualnie bardziej odporne chryzantemy. Taki stroik świąteczny na cmentarz możemy wykonać samodzielnie i dostosować do wielkości grobu i możliwości finansowych. Jednak na grobach umieszcza się już nie tylko klasyczne bukiety, wieńce czy wiązanki, ale także inne kompozycje florystyczne, takie jak choćby ikebana.

Obok kwiatów, drugim symbolem naszej pamięci i zmarłych są znicze. Płomień, czy to naturalny czy elektryczny, symbolizuje pamięć o tych, którzy odeszli. Bardzo oryginalne, odpowiednie na to święto będą znicze z dedykacją, czylicytatem lub fragmentem wiersza tematycznie związanym ze śmiercią i odchodzeniem. Jednak w ten dzień najważniejsza jest modlitwa za zmarłych.


Ocena: 3/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 128 (ostatnio: 12.06.2015 10:22:45)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 17.06.2015 09:49:43)

Podlinkuj wpis:


Comments are closed.

Post Navigation